نحوه ساخت آزمون آنلاین در سامانه پرقدرتمند تستیفا به شدت آسان بوده و در حد یک یا دو کلیلک ساده میتوان یک آزمون آنلاین ایجاد نمایید. مهمترین بخش یک آزمون آنلاین برای شما طراحی سوالات بوده و اینکه چگونه و با چه تنظیماتی میخواهید آزمون بگیرید؛ مثلا میواهید سوالات تصادفی یا بر خورده از هر محصل (دانش آموز یا دانشجو) پرسیده شود یا اینکه ترتیب گزینه های برای هر  محصل متفاوت باشد. سوالات صوتی باشند، تشریحی باشند و …

سامانه آزمون آنلاین تستیفا دارای مستندات آموزش قدرتمندی است که باعث میشود هر چه سریعتر به پاسخ خود درباره چگونه آزمون آنلاین بسازیم برسید.

مستندات تستیفا در حال حاضر به چهار بخش تقسیم میشود:

یک. مستندات متنی: این مستندات به صورت متن و عکس بوده و میتوانید در این صفحه از منوی سمت راست هر بخشی را که دوست دارید انتخاب نموده و با آن کار کنید.

دو. مستندات ویدیویی: این مستندات برای افرادی است که دوست دارند از طریق تماشای ویدیو نحوه تعامل با سایت را یاد بگیرند.

سه. پشتیبانی بر خط: پشتیبانی سایت در حال حاضر به دو شکل تلفنی (عموما در ساعات اداری) و آنلاین (چت) صورت میگیرد که در صورتی که در تعامل با سایت مشکل داشتید، اپراتورها وظیفه دارند تا جای ممکن به شما و پا به پایتان مشکلات شما را رفع نموده تا بتوانید نحوه ایجاد و ساخت آزمون آنلاین را فرا بگیرید.

چهار. نکات راهنما: این نوع آموزش در خود صفحات سامانه قرار گرفته و برای هر بخش و هر خصوصیت توضیحات مختصری از نحوه کارکرد آن ذکر شده است. به عنوان مثال در بخش تنظیمات آزمون تیکی وجود دارد به نام پرسش تصادفی که در زیر آن متن کوچک و راهنمایی قرار گرفته که توضیح میدهد کارکرد آن چیست و اگر تیک را بزنید چه اتفاق می افتد

همچنین سامانه تستیفا داری یک اعتبار اولیه و رایگان در هنگام ثبت نام است که به شما اجازه میدهد قبل از خرید، ابتدا سامانه را بررسی کرده و سپس پس از اطمینان از نوع سرویس و خدماتی که ارائه میکنیم نسبت شارژ و ارتقا حساب کاربری خود اقدام نمایید.