نحوه ایجاد آزمون

 

جهت ساخت آزمون از منوی سمت راست گزینه مدیریت آزمون ها گزینه ایجاد آزمون را بزنید.

چگونه یک آزمون آنلاین بسازیم

در صفحه ای که باز میشود چندین مرحله وجود دارد که تا قبل از ایجاد آزمون فقط به مرحله دسترسی دارید و مابقی غیرفعال هستند. در قسمت عنوان نام آزمون خود را وارد کنید و در قسمت توضیحات نیز هر آنچه که دوست دارید اضافه کنید سپس روی دکمه ایجاد آزمون کلیک کنید.

آموزش ساخت آزمون آنلاین

در صورت دریافت پیام موفقیت آمیز آزمون شما ایجاد شده و ادامه مراحلی که در بالای صفحه شماره گذاری شده اند برای شما فعال میگردد.

مراحل ساخت آزمون آنلاین

در مرحله دوم شما توانایی ایجاد سوال را دارید روی دکمه افزودن سوال کلیک کرده و نوع سوال خود را انتخاب کنید. هر نوع سوال تنظیمات خاص خود را دارد که در جلوتر با آن ها آشنا میشویم.

همچنین امکان وارد کردن سوالات از طریق فایل اکسل نیز مهیا شده است. در صفحه ورود سوالات (مرحله دوم) گزینه ای وجود دارد به نام «ورود سوالات از طریق فایل اکسل» که با انتخاب آن گزینه زیر مجموعه از گزینه ها برای شما باز شده است که شامل توضیحات راهنما میباشد. این توضیحات را به دقت مطالعه کرده و سپس از لینک قرار داده شده فایل اکسل را دانلود نمایید. پس از دانلود فایل اکسل سوالات خود را وارد فایل نموده و سپس از طریق دکمه «انتخاب فایل اکسل» فایل اکسل خود را انتخاب نمایید. در این حالت دکمه زیرین آن یعنی «وارد کردن سوالات از طریق فایل اکسل» فعال شده و نام فایل اکسل نیز در زیر آن نمایش داده میشود. سپس دکمه مذکور را انتخاب نموده تا فایل به سمت سامانه ارسال شده و سوالات را اضافه کند.