بانک سوالات سامانه آزمون آنلاین تستیفا به صورت رایگان بوده و هیچ گونه هزینه اضافی برای استفاده از آن در نظر گرفته نشده است. بانک سوالات تستیفا به صورت گروه بندی شده بوده و در شامل مقاطع تحصیلی مختلف، دانشگاهی، حوزوی، موسسات آموزشی زبان، المپیاد ها و … میباشد.

به جهت استفاده از این قابلیت، از منوی سمت راست روی بانک سوالات کلیک کرده و سپس در زیر منوی آن روی گزینه بانک سوالات کلیک نمایید؛ با باز شدن صفجه جدید در سمت راست صفحه، یک درخت گروه بندی هست که به شکل زیر همه آزمون ها دسته بندی شده اند:

با انتخاب هر گروه در سمت چپ صفحه تمامی آزمون های قرار گرفته در آن گروه به شما نمایش داده میشوند.

آزمون آنلاین تستیفا

هر آزمون همانطور که در تصویر قابل مشاهده است دارای یک جدول اطلاعاتی است و دو دکمه هم در سمت چپ آن قرار دارد که اطلاعات هر یک از آن به شرح زیر است:

تعداد سوالات

این گزینه تعداد سوالاتی که آزمون مورد نظر دارد نمایش میدهد یعنی عدد ۱۲ به این معنی است که این آزمون شامل ۱۲ سوال است.

حجم فضای دیسک

این گزینه برای آزمون هایی است که عموما شامل تصویر یا صدا می باشند که کل میزان حجم این فایل های تصویری و صوتی را نمایش می دهد و برای استفاده از این آزمون حساب کاربری شما حتما باید این مقدار فضای دیسک را داشته باشد در غیر اینصورت در حین کپی شدن آزمون به حساب کاربری خود شاهد پیام هشدار خواهید بود.

دکمه مشاهده سوالات

با انتخاب این دکمه، یک کادر جدید رو صفحه ظاهر شده و سوالات موجود در آزمون را به شما نمایش می دهد.

نمون سوالات بانک سوالات آزمونساز آنلاین تستیفادکمه کپی به حساب من

زمانی که یک اژمون را جهت استفاده خود مناسب دیدید زمان آن میرسد که بخواهید یک نمونه از این آزمون به لیست آزمون های شما کپی شود تا از آن استفاده کنید. با انتخاب این دکمه آزمون به حساب کاربری شما کپی شده و در لیست آزمون ها قرار میگیرد. بعد از انجام موفق عملیات کپی به لیست آزمون ها رفته و تنظیمات شخصی آزمون به همراه بارم بندی (در صورت تمایل) و… را انجام دهید و شخصی سازی های لازم را روی آزمون اعمال نمایید.

دکمه کپی ممکن است در دو حالت به شما اخطار دهد و عملیات کپی با موفقیت انجام نشود:

۱- شارژ تعداد آزمون حساب کاربری شما به پایان رسیده باشد که در این صورت باید از لحاظ تعداد آزمون حساب کاربری خود را شارژ کنید.

۲- در صورت استفاده از تصویر و فایل صوتی در آزمون مورد نظر مقداری حجم فضای دیسک نیاز باشد که در صورتی که مقدار فضای مورد نیاز را نداشته باشید با مشکل مواجه می گردید.