گاهی اوقات پیش می آید که شخص آزمون گیرنده در حین برگزاری آزمون آنلاین دچار اشتباهاتی می شود که در این نوشتار به رایج ترین آن ها و نحوه رفع ایرادات میپردازیم. اشتباهاتی که در اینجا ذکر میشود برگفته از اشتباهاتی است که در در این سامانه و سامانه های دیگر رخ داده و عموما به صورت عمومی بوده و الزاما به سامانه برگزاری آزمون آنلاین تستیفا ارتباطی ندارد.  بلکه در هر مجموعه و سامانه ای این اتفاقات ممکن است رخ دهد. به همین جهت سامانه تستیفا بر آن شد تا این مقاله تهیه و تنظیم گردد تا کاربران عزیز در هر سامانه ای که به فعالیت می پردازند مراقب این نکات باشند تا مشکلی برای آنان پیش نیاید.

مطالعه کامل مستندات سامانه آزمونساز آنلاین

یکی از معمول ترین کارهایی که باید انجام دهید مطالعه مستندات ساخت آزمون آن سامانه می باشد. در این راه به شما کمک می شود بدانید که طرز صحیح ساخت یک آزمون به شکلی بوده و نکاتی ریز و درشت آن را به خوبی فرا می گیرید.این که برای رسیدن به هدف چه نوع سوالاتی وجود دارد و اینکه محدودیت هر خصوصیت به چه شکلی است و هر گزینه تنظیمات به چه کاری می آید. این مستندان می تواند به شکل متنی و یا ویدیویی باشد ولی مطمئن شوید قبل از هر کاری آن ها را مطالعه و سپس تست کنید.

تست قبل از آزمون آنلاین

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که بعد از ایجاد آزمون حتما به عنوان یک پاسخ دهنده وارد آزمون شده و آزمون را به طور کامل انجام دهید. این مورد باعث میشود که اگر اشتباهی در ساخت آزمون داشته اید یا اینکه چیزی را به سامانه اضافه کرده اید که متاسفانه سامانه نمی تواند به درستی با آن کار کند سریعا متوجه شده و ایراد را رفع را توسط خود یا پشتیبانی سامانه رفع می نمایید. بسیار دیده شده که بسیاری فقط ازمون را ساخته و لینک را سریعا بین آزمون دهندگان توزیع می کنند و زحمت بررسی آزمون را یکبار هم به خودشان نمی دهند وممکن است  در این حین مشکلاتی از قبیل عدم نمایش صحیح فرمول، عدم نمایش تصویر، نبود قستمی از سوال که هر کدام می تواند به دلایلی مثل کپی شدن نادرست متن یک از نرم افزار دیگر، عدم پردازش صحیح تصویر در مروگر یا نداشتن کیفیت خوب تصویر و یا پخش نشدن فیلم در مروگر یا اشتباه در تعیین گزینه صحیح و … پیش بیاید. در صورتی که یک تست ساده می تواند مشکل را بر ملا کرده و با تماس با پشتیبانی یا حتی توسط خودتان در صورت توانایی حل مشکل، مسئله پیش آمده را مرتفع نمایید.

چیزی از خودتان اختراع نکنید

گاهی در تماس های پشتیبانی دیده می شود که کاربری تماس میگیرد و می گوید فلان مورد به درستی کار نمیکند بعد از بررسی متوجه میشویم که مشکلی وجود ندارد و همه چیز طبق روال جلو می رود ولی کاربر مصمم است که به درستی کار نمیکند، با بررسی بیشتر متوجه می شویم که وی  از آن قابلیت برداشت دیگری دارد و انتظار دارد که به شکل دیگری کار کند و یا اینکه در سامانه دیگری قبلا کار میکرده که شیوه اجرایی آن متفاوت بوده است و او در سایر سامانه ها هم چنین نحوه کارکردی را مدنظر دارد. این موضوع بر میگردد به عدم مطالعه مستندات سایت و همچنین ساخت یک تصور نزد خودتان که نحوه کارکرد دیگری را برای امکانات آن سامانه متصور هستید.

عدم تماس با پشتیبانی آزمونساز آنلاین

پشتیبانی هر سامانه برای رفع مشکلات و پاسخگویی به سوالات شما ایجاد شده است. از اینکه با پشتیبانی تماس بگیرید هیچگاه هراسی به دل راه ندهید و حتما با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. پشتیبانی تستیفا موظف است که پاسخ شما را با آرامش و احترام داده و تا زمانی که مشکل شما مرتفع نگردد کار شما را رها نکند.

تماس آزمون دهنده به سامانه آزمون ساز

در بعضی موارد یده شده که آزمون دهنده بنا به تصمیم خود یا از طریق گفته های آزمون گیرنده با پشتیبانی تماس حاصل میکند. در این رابطه تنها کسی که از پشتیبانی سامانه استفاده می نماید آزمون گیرنده بوده و دانش آموز یا دانشجو نباید به پشتیبانی تماس بگیرند. این مورد باعث مشغول شدن خطوط شده و فرایند رسیدگی به مشکلات را طولانی میکند و همچنین پاسخی هم دانشجو دریافت نمی کند. برای حل این موضوع باید به دانشجویان اطلاع دهید که مشکلاتشان را در رابطه با سامانه به شما ارجاع داده و شما این موارد را به ما ارجاع دهید. در این حالت ما با فقط با اساتید محترم در رارتباط بوده و پاسخ آن ها را یک به یک خواهیم داد ولی اگر هر دانش آموز یا دانشجویی به ما ارجاع داده شود تعداد بالا رفته و کیفیت پشتیبانی کاسته خواهد شد و این اعث ضایع شدن حق شما و حق دیگر کاربران در دریافت به موقع پاسخ میگردد.