جهت اطلاع از کاربرد این قابلیت مثاله «منطقه زمانی» را مطالعه بفرمایید. ولی به طور خلاصه با تعیین منطقه زمانی برای حساب کاربری خود، ساعات آزمون طبق آن منطقه زمانی اعمال میگردد و به طور پیش فرض بر اساس ساعت ایران تنطیم شده است. اگر مایل هستید ساعت برگزاری آزمون بر اساس ساعت کشوری دیگر باشد باید مطابق دستور المعل زیر اقدام فرمایید.

زمانی که یک کاربر جدید در سامانه ثبت نام میکند منطقه زمانی به طور پیش بر روی تهران (ایران) تنظیم می گردد که اختلاف ساعت آن نسبت به خط گرینویچ سه ساعت و نیم میباشد. برای تغییر منطقه زمانبندی باید از منوی سمت راست باید منوی کاربری را باز کرده و در زیرمجموعه آن گزینه «اطلاعات حساب کاربری» (پروفایل) را انتخاب کنید. در بخش «تنظیمات حساب کاربری» امکان انتخاب منظقه زمانی وجود دارد. در لیست مورد نظر ابتدا نام منطقه زمانی که عموما نام کشور یا پایتخت ذکر شده است به همراه میزان اختلاف ساعتی نسبت به گرینویچ دیده میشود. با انتخاب گزینه مورد نظر و ذخیره موفق این تغییر از این پس هر آزمون به طور پیش فرض ساعت آن طبق منطقه زمانی تعیین شده تنظیم خواهد بود.بدین معنی که آزمون های قبلی طبق زمانبندی منطقه زمانی قبل بوده و به روزآوری انجام نخواهد گردید. هر آزمون در زمان ساخت بر اساس منطقه زمانبندی که در آن لحظه تنظیم شده است میباشد.

منطقه زمانی برگزاری آزمون آنلاین

در صورتی که دوست داشتید آزمون خاصی بر اساس منطقه زمانبندی متفاوتی از منطقه زمانی تعیین شده در حساب کاربری بسازید یا اینکه منطقه زمانی آزمون های قبلی خود را نیز تغییر دهید میتوانید در بخش تنظیمات آزمون مربوطه در قسمت «زمانبندی آزمون» از لیست منطقه زمانی خود را تغییر دهید تا آن آزمون بر اساس منطقه زمانی دلخواه شما برگزار گردد. پس همیشه امکان تغییر منطقه زمانی هر آزمون به طور جداگانه وجود دارد.