یکی از امکاناتی که سامانه تستیفا برای شما دوستان فراهم کرده است، امکان تغییر دامنه و همچنین لوگو و نام درج شده در سایت میباشد بدین صورت که از این پس آزمون های خودتان را تحت دامنه خود برگزار کرده و به جای لوگو و نام تستیفا نام سایت خود را خواهید داشت.

این ویژگی به خصوص برای سازمان ها و شرکت ها و نهاد می تواند بسیار با اهمیت باشد که آزمون ها در دامنه خودشان و با لوگو و نام خودشان برگزار گردد و بدین صورت تداعی می کند که سامانه به صورت اختصاصی متعلق به خودشان می باشد. به عنوان  مثال سایت a.com قصد دارد آزمون هایی را برای دانشجویان خود برگزار کند ولی دوست ندارد که آزمون دهندگان به سایتی با نام تستیفا که با لوگو و نام این سایت پر شده است آزمونی برگزار کند پس با استفاده از قابلیت دامنه دلخواه می تواند دامنه a.com یا حتی یک زیر دامنه مثل azmoon.a.com را به تستیفا وصل کرده و وقتی آزمون دهنده آدرس مربوطه را میزند سامانه تستیفا تحت این دامنه با نام و لوگوی خودشان بارگزاری می گردد. تنها فقط یک عبارت «قدرت گرفته از تستیفا» در پایین سایت قرار خواهد داشت.

نمونه ای از این ویژگی را می توانید برای مدرس دوره های برنامه نویسی علی یگانه مقدم مشاهده نمایید. که از یک زیر دامنه استفاده کرده است. دامنه اصلی سایت اختصاصی ایشان بوده و زیر دامنه ایشان به سایت تستیفا متصل گردیده است.

این سرویس در حال حاضر به صورت یکماهه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله ارائه میشود که بعد از ثبت دامنه خود در پنل تستیفا  به صورت آنلاین قابل پرداخت است.

آیا این سرویس تنها برای سازمان ها، نهادها و شرکت ها میباشد؟

خیر، آموزشگاه و اشخاص هم میتوانند از این قابلیت در صورت تمایل استفاده کنند و مشکلی ندارد.

در این رابطه من اطلاعاتی ندارم چگونه باید اینکار را انجام دهم؟

آزموش های لازم در سایت قرار گرفته است و نحوه انجام آن به صورت کامل  همراه با مثال توضیح داده شده است و هم اینکه اگر آموزش ها کافی نیست پشتیبانی تستیفا چه به صورت واتساپ و چه به صورت تلفنی در خدمت شما هستند تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

آموزش های لازم:

دامنه چیست و چگونه باید نسبت به ثبت آن اقدام نمایم؟

همانطور که هر حانه ای در دنیای واقعی یک آدرس و نشانی دارد. برای پیدا کردن یک سایت هم از یک نشانی اینترنتی به اسم دامنه استفاده می کنیم که با وارد کردن نام دامنه سایت به راحتی یافت میگردد. به عنوان مثال دامنه testifa.com آدرسی است برای این سایت تا با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به راحتی آن را بیابید. حالا ممکن است سازمان یا نهاد شما دارای یک دامنه اینترنتی باشد که به راحتی می توانید آن دامنه یا زیر دامنه (زیر دامنه مثل exam.testifa.com) را به سایت ما هم متصل کنید و با زدن آدرس خودتان سایت ما نمایش داده میشود مانند اینکه سایت ما دارای چندین نشانی باشد با این تفاوت که با نمایش سایت ما در دامنه شما، لوگو و نام تستیفا نیز به نام و لوگوی سازمان شما نیز تغییر خواهدکرد  و به نظر میرسد سایت تمام و کمال متعلق به شماست.

جهت ثبت دامنه باید به سایت های ثبت دامنه مراجعه فرمایید تا یک دامنه برای خودتان ثبت نمایید. دامنه های ملی مانند ir با قیمت پایینتری به فروش میرسند که در حال حاضر حدود قیمت برای اجاره یک ساله ۱۵ هزار تومان میباشد و برای دامنه های بین المللی مثل .com سالانه ۲۵۰ هزار تومان پرداخت گردد. الزاما هم نباید شما برای ثبت دامنه یک سازمانف نهاد و یا شرکت باشید به عنوان مثال یک معلم میتواند یک دامنه با نام خود تهیه کند، به فرض اگر آقای قنبری دبیر ریاضی باشد که قصد داشته باشد دامنه ای برای خود فراهم سازد میتواند یک دامنه مثل ghanbari.ir یا ghanbari-riazi.ir و مواردی مشابه آن نیز برای خود فراهم کند و یک حالت برند به کار خود ببخشد.

نحوه ثبت دامنه دلخواه در پنل تستیفا و دریافت سرویس

نحوه اتصال دامنه به سامانه تستیفا بعد از ثبت در پنل

لذت ببرید…